Teekaamerad

Tee- ja ilmastikuolude jälgimiseks pakume teekaameraid, nende paigaldust ja hooldust. Liikluse jälgimiseks pakume liikluskaameraid, nende paigaldust ja hooldust. 

Teekaamerad võimaldavad jälgida sõidu- ja ilmastikutingimusi (kas sõidujäljed on puhtad, kas teepind on kuiv või märg, kas esineb sademeid ning hinnata sademete intensiivsust, näha tuisku ja udu kaamerate piltidelt). Kaamera piltidel on võimalik näidata teeilma andmeid, mis on saadud kaamera paigalduskohas või lähemalasuvast teeilmajaamast. 

Osa kaameratest paigaldatakse teeilmajaamadega koos, mis aitab kaasa teeilmajaamade andmete tõlgendamisele ning annab olulist informatsiooni otsuste tegemiseks. Kaameratest, mis paigaldatakse teeilmajaamadest eraldi, saadakse parem ülevaade teedevõrgust. Teekaamera pilt aitab liiklejat kui ka teehooldajat oma igapäevastes tegevustes ning on talvel abiks teehooldetööde kvaliteedi hindamisel.

Üldjuhul toimub kaamera piltide esitamine ajagraafiku järgi, kuid pakume sobivaid lahendusi ka LIVE pildi esitamiseks. Kaamerat on võimalik komplekteerida erinevate anduritega ja kaamerate piltidel on võimalik esitada erinevate meteoroloogiliste parameetrite mõõtetulemusi.

Meie poolt ehitatud kaameraid leidub kõikjal Eestis, valdav osa kaameratest on ehitatud Maanteeameti tellimusel tee- ja liiklusolude jälgimiseks. Kaamerate ehitusel kasutame  digitaalseid kaameraid, ökonoomseid IR LED valgusteid, kaasaegseid sidelahendusi ning kombineeritud (k.a taastuvenergia) elektrilahendusi. 

Eesti, Läti, Leedu ja Lõuna-Soome teekaamerate pilte näete siit.